post

Góry bieszczadzkie są to dwa pasma znajdujące się na terenie wschodniej części Karpat.Możemy wyodrębnić Wschodnie Bieszczady, leżące na zachodzie Ukrainy oraz Zachodnie występujące w Polsce, na Ukrainie i w Słowacji. Największym szczytem tych pierwszych jest góra Pikuj o wysokości tysiąc czterysta metrów nad poziomem morza. Zaś Zachodnie Bieszczady mogą się pochwalić górą Tarnica, o wysokości 1 346 m. Te polskie góry oferują najciekawsze ścieżki dla turystów i są oazą niespotykanych w Polsce rodzajów fauny. Tym samym są interesującym pomysłem na wczasy w południowej Polsce wspólnie z rodziną.
bieszczady

Najlepsze oferty noclegów w Karpatach Wschodnich

Wschodnie Karpaty oferują wiele noclegów, zarówno w domach wczasowych a także domkach z drewna czy wreszcie przydrożnych zajazdach. Praktycznie wszystkie one nadają się na wakacje z dziećmi w górach. Z tego względu, że góry te nie są tak często wizytowane jak to ma miejsce w przypadku Tatr, możliwości jest dużo w związku z tym łatwo znaleźć odpowiednie miejsce na nocleg. Interesującą propozycję przedstawia ośrodek www.zielonapolana.com.pl/pobyty_rodzinne.php.
szczyty górskie
Ośrodek wypoczynkowy Zielona Polana jest zlokalizowany w obrębie Parku Krajobrazowego Dolina Sanu w pobliżu Dubiecka. Dla turystów zostały udostępnione domki drewniane oraz kwatery w hotelu. Dodatkowo w okolicy ośrodka wypoczynkowego jest ogrodzone pole namiotowe. Domki z drewna są bardzo klimatyczne czyli idealne na wczasy w górach. OW Zielona Polana gości również szkoły, dzięki czemu nasze dzieci będą mogły się zaprzyjaźnić w trakcie waszych wspólnych ferii w Bieszczadach. Mało tego cała rodzina może chodzić na basen na terenie Zielonej Polany. Dorośli mogą także odpoczywać w saunie lub podczas profesjonalnego zabiegu spa.
łąki

Jakie są atrakcje w bieszczadzkich górach?

Poza poznawaniem pełnych uroku szlaków pieszych oraz ścieżek dla fanów roweru, góry bieszczadzkie oferują również całą gamę rozrywek. Jednym z największych szlaków jest górzysty szlak beskidzki, choć tylko tylko jego ostatni odcinek ciągnący się w Bieszczadach. Ponieważ pierwotnie odchodzi od Ustronia, zlokalizowanego w niewielkiej odległości od miasta Cieszyn. Na terenie Karpatów Wschodnich trasa ta sięga od gminy Komańcza aż do wsi Wołosate. Gdy zdecydujemy się na wakacje z dziećmi w górach, winniśmy choćby w pewnej mierze uwzględnić w swych planach ten budzący zachwyt szlak turystyczny. Nasze dzieci z dużą dozą prawdopodobieństwa zaintryguje muzeum na temat ciuchci w Dynowie oraz najstarszy tunel kolejki wąskotorowej. Dodatkowo maluchy mogą wybrać się do Muzeum Dobranocek znajdującego się w w miejscowości Rzeszów oraz zobaczyć pełen miniatur Park w Myczkowcach. Cała rodzina może się cieszyć z przejażdżki kolejką leśną nad rzeką Solinką. Turyści, którzy interesują się faktami z przeszłości mogą zwiedzić niemiecki bunkier w miejscowości Strzyżów oraz poznać kulturę ludową dzięki Skansenowi znajdującemu się na terenie Sanoka. To jedynie niewielką część miejsc godnych polecenia a Karpaty Wschodnie dostarczą całe mnóstwo rekreacji, jakie podarują nam miłe chwile do wspominania.