post

Wiemy jak ciężko jest zastrzec osobom niepełnosprawnym wygodę. Opieka nad nimi jest ciężko, aczkolwiek obecnie dużo łatwiej sprawić sobie odpowiedni sprzęt czy szereg ułatwień, które pomogą im w codziennym życiu. Nie mniej wypada liczyć się z tym, że nieraz wypada wprowadzić pewne modyfikacje w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej i najprościej zacząć od tych najważniejszych ułatwień.

stabilizator

Pewna łazienka

Odpowiednio wyposażona łazienka jest pierwszym pomieszczeniem, o jakim powinniśmy pomyśleć, jeżeli u nas mieszka osoba niepełnosprawna. Ilość ułatwień jest uzależniona od typu niepełnosprawności, jednakże skoncentrujemy się tu na ludziach z trwałym inwalidztwem, które zdołają w jakimś obszarze samotnie realizować poniektóre czynności. Chodzi tu szczególnie o umiejętność samoistnego umycia się, wykapania oraz skorzystania z toalety, które umożliwiają następujące urządzenia: siedziska toaletowe, podstawki nawannowe czy nakrywki podwyższeniowe. Wiemy jak niepewnym miejscem dla osoby z upośledzeniem mobilnym bywa wanna czy prysznic. Głównie przystoi jej zastrzec możność siedzenia i oparcia by nie utraciła stabilności w toku wykonywania wszelakich czynności higienicznych. Kluczowe jest dodatkowo zadbanie o wygodę podczas wypróżniania oraz mycia się w umywalce. Służą do tego specyficzne krzesełka toaletowe, które swoją stabilnością strzegą osoby niepełnosprawne przed upadkiem. Co więcej nakrywki podwyższeniowe, które ułatwiają używanie umywalki. Te produkty osiągalne są w sklepie medycznym Zdrowie, który obok sprzedaży dostosowanego sprzętu przynosi swoim klientom doświadczoną i kompetentną asystę w doborze odpowiednich towarów.

Wózki inwalidzkie

Specjalistyczne wózki inwalidzkie, to klucz do samowładczego poruszania się po mieszkaniu jak i poza nim. Dobrze zaadaptowany wózek może dotrzymywać towarzystwa swemu właścicielowi przez całe lata i wyraźnie poprawić jego wygodę życia. Obiekt handlowy sklep medyczny kraków www.zdrow-med.pl prezentuje bogatą propozycję tego sprzętu a dodatkowo spełnia zamówienia NFZ. Fachmani centrum Zdrowie pozostaną prawdziwym oparciem dla osób, które potrzebują opiekuńczości oraz pożądają wózka inwalidzkiego do zwyczajnego działania.

CPAP

Wózki inwalidzkie winna zostać tak pasujące by były proste w obsłudze, możliwe do złożenia oraz zapewniały możliwie jak najwyższy komfort z przemieszczania się a nich. Skutkiem tego zanim postanowimy o zakupie, najlepiej porozumieć się z konsultantem konsumenta sklepu i poprosić o demonstrację adekwatnej do wymagań osoby niepełnosprawnej listy dostępnych produktów. Dzięki współpracy sklepu z pozostałymi organizacjami o zakresie medycznym, możliwe jest sprowadzenie przyrządu na zlecenie.