post

Gdy potrzebujemy nowych ciuchów idziemy do butiku włókienniczego. Kiedy brakuje nam produktów spożywczych odpowiedzią jest butik spożywczy itp., i tak dalej. Jednakże, co jeżeli chcemy zakupić kule lekarskie? Wózek inwalidzki? Lub wszystko jedno jaką inną rzecz związaną z medycyną (z wyłączeniem lekarstw)? Wówczas udajemy się do butiku medycznego i choć większość z nas nie ma fioletowego pojęcia o takich marketach to one od wielu lat istnieją na rynku i radzą sobie całkiem nieźle.

CPAP
Co ważne, nie popsuł ich nawet net, pewnie, w następstwie tego, że produkty scalone z naszym zdrowiem wolimy dotknąć i zaobserwować na własne oczy przed zakupem, a poza tym czujemy się bezpieczniej, jak sprawunku dokonujemy w fachowym sklepie. W tego typu sklepie odnajdziemy między innymi wzmiankowane wcześniej wózki inwalidzkie, poduszki ortopedyczne, ciśnieniomierze, a nawet łóżka rehabilitacyjne. To, co bardzo ciekawe to fakt, że tego rodzaju butiki posiadają sygnowane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia tak, więc spora część odkupów (bezspornie w stosunku od produktów) będzie dofinansowana przez NFZ. Żeby takową refundację otrzymać po 1 musimy iść do doktora rodzinnego, jaki wypisze nam dobre zalecenia dotyczące zakupu wyznaczonych produktów (przykładowo może chodzić o artykuły ortopedyczne). Po czym, gdy już dostaniemy takie zalecenie powinniśmy zgłosić się do naszego wydziału NFZ gdzie zaświadczymy otrzymane dokumenty. Ostatni krok to oczywiście pójście do butiku.
wc
Jeżeli chodzi o liczbę takich sklepów to ogólnie w dowolnym większym mieście znajdziemy, chociaż jeden. Choć istnieją miasta gdzie prawie w dowolnej dzielnicy natrafimy na sklep medyczny Kraków. Ta aglomeracja miejska jest wzorem takiego miasta, Poznań podobnie. Tak czy siak wskazane jest pomnieć, że zakupy tego rodzaju powinniśmy robić w dedykowanych punktach. Po 1, dlatego, że zdołamy wtedy zdobyć refundację, a po wtóre najczęściej mają one większy asortyment. Co więcej zawsze możemy brać pod uwagę pomoc ze strony sprzedawcy, jaki posiada wiedzę o sprzęcie, który sprzedaje. Jeżeli posiadamy natomiast kłopot z odszukaniem odpowiedniego butiku, to mamy możliwość zgłosić się do lekarza lub zadzwonić do odpowiedniego wydziału NFZ, a bez wątpliwości zostaniemy poinstruowani, jaki obiekt handlowy ma podpisany z nim kontrakt.
stabilizator
Idzie to również sprawdzić w sieci, gdyż w tej chwili nieomal każda działalność posiada stronę internetową, chociażby w formie wizytówki. Jednym słowem dla chcącego nic trudnego, czasem należałoby poświęcić parę sekund więcej, by odnaleźć dobry obiekt handlowy z artykułami dużej jakości.