post

Redagujesz własne niewielkie wydawnictwo w formie internetowej, ale zaciekawienie jest aż tak duże, że pragniesz spróbować wydrukować je w formie papierowej? W takim razie projektowanie prasowe to polecane rozwiązanie na spełnienie swoich marzeń.

Koszty wydruku nie muszą być takie duże, jak to się może z pozoru przedstawiać, wiele bowiem zależy od tego, jaki będzie nakład. Na start należy zamówić między innymi piętnaście egzemplarzy, jakie mogą być opłacone między innymi przez najwierniejszych czytelników magazynu online, którzy na pewno kupią wydanie drukowane. Można nawet spróbować uruchomić kampanię, z której pomocą odbędzie się zbiórka funduszy na opłacenie kosztów wydruku zamówionych egzemplarzy. W taki sposób samemu nie będzie ponosiło się w zasadzie wielkich kosztów, a wydrukowane czasopisma będą opłacone przez osoby, które je zamówiły.
drukarka
Nie zawsze bowiem wydawanie czasopism jedynie w formie online się opłaca. Wielu ludziom brakuje drukowanych egzemplarzy gazet, ponieważ wcale nie lubi czytać na komputerze, bo jest to uciążliwe dla wzroku. Stąd też tania drukarnia to faktycznie interesujący pomysł na wydrukowanie redagowanego pisemka. Nawet jeżeli jest to niewielki zin internetowy o silnie zawężonej tematyce, trzeba spróbować. Różnorodnego gatunku drukarnie w swoich ofertach posiadają ponadto wiele atrakcyjnych projektów dla czasopism, z których oczywiście można skorzystać. W dzisiejszych czasach drukarnia to nie tylko maszyna do drukowania, to również całkiem obszerne zaplecze dotyczące projektu gazety. Jeżeli więc na przykład masz jakiś pomysł na to, jak czasopismo ma wyglądać, trzeba skontaktować się z odpowiednią osobą z drukarni i ustalić skład i łamanie tekstu, żeby wydane pismo prezentowało się jeszcze lepiej.