post

Żeby uszczelnić dach w wielu przypadkach nie musimy zupełnie skorzystać z pomocy fachowej spółki budowlanej. Dotyczy to szczególnie sytuacji, w jakich nieszczelność jest stosunkowo niewielka i jesteśmy w stanie na własną rękę ją zlokalizować.
foam
Jeśli to nam się uda – w znacznym stopniu tańszym środkiem niż wynajęcie specjalisty będzie wybranie się do dowolnego marketu budowlanego i zapytanie kogoś o spray insulation foam.

Żeby położyć równą warstwę izolacji wypada mieć trochę doświadczenia, więc za tworzenie takiej warstwy najlepiej nie brać się samodzielnie. W wypadku niedużej nieszczelności jednak konieczne jest działanie punktowe, a to już nie jest większym kłopotem nawet dla nowicjusza. Pracownik sklepu niewątpliwie doradzi nam dobór produktu, z wykorzystaniem którego pokryjemy przeciek.

Piankę idzie zagospodarować także do innych nieszczelności – doskonale sprawdza się na przykład przy oknach. Aplikacja nie nastręcza żadnych problemów, musimy tylko mieć na uwadze, aby nie przedobrzyć z dozą pianki, lub aby nie użyć jej zbyt mało. Najlepiej po jej wyschnięciu jeszcze raz poddać próbie szczelność. Możemy to zrobić po prostu otwierając naprzeciwległe okna i wejście. Jeśli nieszczelność nadal istnieje – powinniśmy usłyszeć specyficzny gwizd lub poczuć powiew na ręce przyłożonej do miejsca zastosowania pianki. Jeśli dziura w dalszym ciągu istnieje – najlepiej będzie usunąć piankę i zamienić ją nową, ustalając w międzyczasie, jakiego rodzaju pomyłkę popełniliśmy za pierwszym razem.