post

Wyczynowi sportsmeni są w znacznie większym stopniu narażeni na urazy niż dowolna inna grupa zawodowa. Wynika to z tego, że ich mięśnie, stawy czy ścięgna stale narażone są na obciążenie, którego ciało normalnego człowieka nie miałoby szans wytrwać. Nie oznacza to oczywiście, że kontuzje omijają ludzi,

jacy trenują wyłącznie hobbystycznie, na odwrót – od kiedy uprawianie sportu (także amatorsko) stało się ogólne, coraz to więcej ludzi stało się możliwymi pacjentami klinik specjalizujących się w medycynie sportowej oraz fizjoterapii.

Perfekcyjni specjaliści

Profesjonalne usługi perfekcyjnych placówek medycyny sportowej, takich jak sports physiotherapy newcastle, nie są pod żadnym pozorem zarezerwowane dla największych gwiazd, choć oczywiście ich potencjalni pacjenci powinny dysponować niebagatelną gotówką. W kraju jest niemniej jednak coraz to więcej ludzi zamożnych, jacy o swoje zdrowie oraz sprawność dbają pod żadnym pozorem nie mniej niż Brytyjczycy, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby także nasi rodacy korzystali z takich klinik.

back

Sportsmeni – miłośnicy

W Polsce także jesteśmy w stanie skorzystać z pomocy fachowców, choć nie mają oni ani takiego doświadczenia, ani konsumentów z takimi nazwiskami jak Brytyjczycy. Umówmy się niemniej jednak, że w wypadku większości hobbystycznie trenujących Polaków pomoc wykształconego w kraju fizjoterapeuty będzie w zupełności starczała oraz nie musimy korzystać z usług kogoś, kto na co dzień masuje piłkarzy Premier League. Chyba, że kontuzja jest de facto poważna, wiąże się z ryzykiem utraty części sprawności, a do tego mamy wystarczająco niemało pieniędzy – wówczas nie musimy zastanawiać się nazbyt długo, wyłącznie śmiało nabywać bilet lotniczy na wyspy oraz zapisać się na wizytację w topowej klinice.